Deň otvorených dverí ŽOS Zvolen

   ŽOS Zvolen tento rok oslavuje už svoje 144. výročie prevádzky od vzniku pôvodných železničných dielní vo Zvolene v roku 1872. Poďte s nami osláviť nultý ročník „Dňa otvorených dverí  ŽOS“ vo Zvolene!

   Druhá septembrová sobota bude plná prekvapení. Tento rok sa po prvýkrát otvoria brány nášho závodu pre verejnosť a návštevníci budú mať možnosť prejsť sa areálom ŽOS, vzhliadnuť staré aj nové lokomotívy, prezrieť si ich z blízka a niečo nové sa o nich dozvedieť, k dispozícii vám budú aj naši technici. To najzaujímavejšie, čo budete môcť vidieť, je historická ukážka leteckého prepadu nemeckého obrneného vlaku z obdobia SNP. Pre túto dynamickú ukážku bojov sme pozvali Klub vojenskej histórie Carpathia a Retro sky team.

   V rámci sprievodného programu bude postarané aj o najmenších a práve pre nich je tu jedinečná možnosť  stať sa na chvíľu rušňovodičom skutočných lokomotív a naši rušňovodiči vás už vrelo očakávajú. Želková škôlka s maskotom zabaví tvorivými dielňami a nafukovacie hrady sa už „stavajú“. V rámci pouličného divadla sa vám predstaví Divadelné centrum so svojím príbehom „Poďme na to“ o dvoch nešikovných opravároch ako vystrihnutých z rozprávky A je to! Súčasťou programu bude aj klub železničných modelárov z Komárna, ktorí privezú so sebou modelársky vozeň. Ráčte vstúpiť!

   O 11tej hodine doobeda bude pri tejto príležitosti slávnostne odhalený aj drevený podpoliansky kríž (zrekonštruovaný v našich dielňach) a taktiež v našom areáli slávnostne zasadíme tri mladé lipy.

   Tešíme sa na vás!

   DOD ŽOS 2016
termín: 10.9.2016
čas: 9:00 – 14:00
miesto: areál ŽOS Zvolen, Môťovská cesta 259/11, 960 03, Zvolen

   

   PNG


Pozvánka: ZOS Zvolen

TOPlist